Ağrısız saç ekimi yöntemleri ile

Saç probleminizi 10 günde çözmeye hazırmısınız?

Saç Ekimi

Robotik, DHI ve FUE yöntemleri ile uzman doktorlar ile Saç Ekimi ve mezoterapi

Saç Dökülmesi Sorun Olmaktan Çıktı

Saç dökülmesi günümüzde gelişen saç ekme yöntemleri sayesinde sorun olmaktan çıkmaktadır. Bu aşamada doğru uygulanan bir saç ekimi sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Saç ekiminin adımları: Saç köklerinin toplanması, kanalların açılması ve köklerin açılan kanallara ekilmesiyle tamamlanmaktadır. Günümüzde bu alanda kullanılan en güncel metod FUE metodudur. Saç ekimi için kişinin genetik olarak dökülmeye dayanıklı bölgesi olan ensesinden saç kökleri toplanır ve kelleşen ya da seyrekleşen bölgelerde açılan kanallara ekimi yapılır. 

  Saç ekimi aslında ilgili bölgeye lokal anestezi altında mikro cerrahi ile uygulanan bir tür ameliyattır. Bu nedenle uygun hastane şartlarında ve anestezi uzmanı eşliğinde yapılması gerekir.

  Kullanılan Teknikler
  En sık kullanılan teknikleri şöyle sıralayabiliriz: Robotik Saç Cerrahisi, DHI Saç Ekimi (Tıraşsız), Safir FUE Saç Ekimi, Normal FUE Saç Ekimi.

   

  Robotik Saç Ekimi

  Robotik Saç Cerrahisi ile saç köklerinin toplanmasında saç ekim robotu kullanılır. Daha sonra saç ekimi robotu ile kanallar açılır ve toplanan kökler manuel olarak ekilir.

  İletişim Formu

  DHI Saç Ekimi (Tıraşsız)

  DHI (Direct Hair Implantation) Saç Ekimi sırasında Choi adı verilen medikal kalem kullanılarak kanallar açılır ve ekim işlemi aynı anda gerçekleştirilir. Ekilecek saç köklerinin dış ortamda kalacağı süre azaltıldığı için bu yöntemde greftlerin (saç kökünün) sağlıklı kalma olasılığı daha yüksektir.

  İletişim Formu

  Safir FUE Saç Ekimi

  Safir FUE (Follicular Unit Extraction) Saç Ekiminde ise kanal açma sırasında özel safir uçlu kalem kullanılmaktadır. Yöntemin özelliği daha küçük mikro kanalların açılmasına olanak sağlayan, iyileşme sürecini hızlandıran ve kabuklanmayı azaltan bu safir uçlardır.

  İletişim Formu

  Normal FUE Saç Ekimi

  Normal FUE (Follicular Unit Extraction) Saç Ekiminde Mikro motor kullanılarak toplanan ve ayrıştırılan saç kökleri manuel olarak açılan kanallara ekilir.

  İletişim Formu

  SAÇ EKİM SÜRECİ

  Saç Ekimi Operasyonu ortalama 6-7 saat lokal anestezi veya sedasyon tekniği ile acısız bir şekilde yapılmaktadır. Saç ekimi genel olarak 3 günlük bir sürede tamamlanmaktadır. 1’inci gün saç ekimi ve PRP tedavisi yapılır. 2’inci gün kontrol işlemi ile yapılan ekim işlemi ile ilgili kontrollerin yapılması sağlanır. 3’üncü gün ise özel bir işlemle saçın ilk yıkanması gerçekleştirilir. Saç yıkama işlemi toplam 8 gün sürecek bir işlem olup ilk yıkama haricindeki yıkamaları istendiği takdirde kişi kendisi gerçekleştirebilir. Bu yıkama süreci kabukların dökülmesiyle sona erer.

  Toplam 10’uncu günün sonunda saçlarınız kısa bir biçimde yerlerini almış ve başınızdaki kızarıklıklarınız azalmış olacaktır. Daha detaylı bilgi sizlere uzmanlarımız tarafından verilecektir.

  DOKTORLARIMIZ

  Dr. Cengiz Yaycı

  Şimdi Sıra Sizde. Taleplerinizi bize iletin. Sizin İçin Neler Yapabileceğimizi Hayal Bile Edemezsiniz!

  İletişim Bilgileri