Botoks tedavisi ile

Doğal güzelliğiniz hep ilk günkü gibi.

Güzelliğinizi koruyalım

Cildinizdeki kırışıklıklar, vücudunuzdaki sarkan kısımlar, kaş, yüz, cilt sorunlarınızı dert etmeyin. Sosyal hayatınızda yeni ve tap taze bir ciltle fark yaratın, önde olun.

Güzellik Merkezi

Botoks, yüz, kaş, cilt germe, akne tedavisi, aşırı terleme, egzema, saç dökülmesi, PRP,  benler,  siğil, ürtiker,  göğüs, kol, genital bölge, mezoterapi. Vücudunuzun estetiği için size özel çözümler.

 Aynaya baktığında kendi ile barışık olmak fiziksel ve duygusal memnuniyet sonrasında gerçekleşir. Genellikle fiziksel görünümleri ile ilgili sorunları olan insanlar utanmakta, sosyal ilişkilerinde ve iş hayatlarında stres yaşamaktadırlar. Unutmamak gerekir ki kişinin ruhsal ve sosyal iyilik halinin bozulmuş olması sağlığının bozulması anlamına gelmektedir.

Sizin de  küçük veya büyük böyle sorunlarınız varsa  estetik dermatoloji alanındaki uzmanlarımız sizlere  büyük cerrahi girişimler gerektirmeyen birçok yöntem sunacak ve aynaya baktığınızda hep gülümsemenizi sağlayacaklardır.

Kozmotik Dermatoloji, Botoks

Botoks, dolgu, mezoterapi, PRP, iğneli radyofrekans (altın iğne), leke tedavisi, bölgesel incelme ve cilt bakımı tedavilerini içermektedir. Botoks işlemi, botulinum toksininin ince iğnelerle ihtiyaç duyulan kaslara düşük dozlarda enjekte edilmesiyle uygulanır. Bu şekilde bölgede sinir ile kas arasındaki bağlantı bloke edilerek, kas hareketleri kısıtlanır. Böylece gün içinde fark edilmeden yapılan mimiklere bağlı oluşan kırışıklıkların oluşumu engellenir. Zamanla hafif mimiklere bağlı oluşmuş hafif çizgilerin belirginliğinde azalma olur.

İletişim Formu

Deri Hastalıkları (Akne Tedavisi)

Akne ve tedavisi, saç dökülmesi ve tedavisi, yüzde kılcal damar tedavisi, aşırı terleme ve tedavisi, egzema, ben, siğil, ürtiker (kurdeşen), deri kanseri ve tedavilerini içermektedir. Akne tedavisi standart bir prosedürle yapılamaz. Tamamen hastanın muayene bulguları, genel tıbbi hikayesi göz önüne alınarak, konusunda uzman dermatologlarca yapılmalı ve kişiye özel tedavi  programı belirlenmelidir. Akneli kişilerin birtakım kozmetik kremlerden, losyonlardan ve güzellik salonlarından çare arayışları ise hastalığın kötüleşmesine ve iz kalmasına neden olabilir. Sivilce (akne) tedavisinin ardından iz tedavisi için, Altın İğne Radyofrekans, Fraksiyonel CO2 Lazer, Dermapen, Işık tedavileri ve cihazların etkisini kuvvetlendirmek için PRP, vitaminler, peptitli solüsyonlar kullanılır.

İletişim Formu

Lazer

Her probleme özgü farklı dalga boylarında laser  uygulamaları vardır. Uzman  dermatoloji doktorları tarafından belirlenen en doğru cihazla, doğru zamanda tedavinin uygulanması önemlidir.

Lazer Türleri: Fraksiyonel CO2 lazer, en son geliştirilen lazer çeşitidir. Özellikle anti-aging uygulamalarda, akne ve leke izlerinin giderilmesinde, çatlak ve ameliyat izlerinin tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Fraksiyonel olmayan CO2 lazerler siğil tedavileri, et benlerinin alınması, yağ kistlerinin çıkarılması, göz çevresindeki yağ bezelerinin temizlenmesinde kullanılır.

Damarlanma ve yüzeysel varislerin tedavisinde ise Neodymium Yttrium Aluminum Garnet (Nd:YAG) lazer ve KTP (potasyum titanil fosfat) lazer kullanılır. Rozasea (Yüzün Gül hastalığı) ve cilt lekelerinin tedavisinin başarısını arttırmak için ,derideki kahverengi lekelerin ve güneş lekelerinin  giderilmesinde tercih edilir.

 

Q-Switch lazer, amatör veya profesyonellerce yapılmış istenmeyen dövmelerin silinmesinde güvenli ve başarılı bir şekilde kullanılır. İyileşme süreci hızlı, yan etkileri az, her tür cilt tipinde güvenle uygulanabilen bir yöntemdir.

IPL uygulaması/ KTP lazer ile melanin pigmenti hedeflenerek leke tedavilerinde, hemoglobin pigmenti hedeflenerek kılcal damar tedavilerinde ve kolajen hedeflenerek cilt yenileme işlemlerinde kullanılır.

İletişim Formu

Dermatolojik Cerrahi

Benlerin alınması, tırnak batması tedavisi, keloid tedavisi, kriyoterapi ve deri kistlerinin çıkarılması işlemleri yapılır.

Keloid  tedavisi: Kortizonlu keloid kremleri, retinoid kremler, imuquimod, silikon içeren kremler ve örtüler ile keloid tedavi edilebilir. Çok gerekmedikçe cerrahi tedavi önerilmez. Çünkü keloid, cerrahi müdahalelerden sonra %50-100 oranında tekrar edebilir. Keloid tedavisinde başlıca kullanılan yöntemlerden biri İntralezyoner Steroid tedavisidir. Yara içine kortizon enjekte edilerek yapılır. Kriyoterapi (buz tedavisi) ile birlikte uygulandığında daha başarılı sonuçlar alınabilir. Fraksiyonel lazer tedavisi, keloid tedavisinde kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir.

Benler, kendi özelliklerine göre farklı yöntemlerle alınabilirler. Bu yöntemler benin bulunduğu bölge, benin yapısı ve derinliği, riskli olup olmadığı, kişinin cilt tipi, yara iyileşme bozukluğu ile ilgili problemi olup olmadığı ve estetik (kozmetik) sonuçlar göz önüne alınarak belirlenir.

Batık tırnağın alınması: Pek çok tırnak batmasında ana problem deri altındaki tırnağın üretim yeri olan matriksinin tırnağın yan tarafına doğru uzamasıdır. Böyle bir durumda tekrarlayan ağrılı şişlikler görülebilir. Geçici önlemlerle o bölge rahatlatılmaya çalışıldığında, problem daha da artar. Etkili ve kalıcı tedavi yöntemi normalde olmaması gereken deri içine doğru uzamış tırnak yapısının o bölgeden alınmasıdır. Ancak tırnak batması tedavisinde en yaygın ve etkili yöntem tel 

uygulamasıdır. Tel uygulaması ile dokunun içine gömülen tırnağın kendi normuna dönüşmesi sağlanır. Batık tırnağa sahip olan kişiler tel uygulaması ile tırnaklarının çekilmesinden kurtulurlar.

İletişim Formu

Keloid tedavisi

Kortizonlu keloid kremleri, retinoid kremler, imuquimod, silikon içeren kremler ve örtüler ile keloid tedavi edilebilir. Çok gerekmedikçe cerrahi tedavi önerilmez. Çünkü keloid, cerrahi müdahalelerden sonra %50-100 oranında tekrar edebilir.

İletişim Formu

Keloid tedavisinde başlıca kullanılan yöntemlerden biri İntralezyoner Steroid tedavisidir. Yara içine kortizon enjekte edilerek yapılır. Kriyoterapi (buz tedavisi) ile birlikte uygulandığında daha başarılı sonuçlar alınabilir. Fraksiyonel lazer tedavisi, keloid tedavisinde kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir.

Kriyoterapi nedir?
Mısırlılar zamanından beri uygulanan Kriyoterapi; dondurma, kar ya da soğuk tedavisi olarak bilinir. Kriyoterapi tedavisi sonrası siğillerde tekrar etme oranı daha düşüktür. Güneş lekelerinin tedavisinde iyi yanıtlar alınmaktadır. Hızlı ve uygulaması kolaydır. Ucuz ve güvenlidir.

 Anestezi gerektirmez. İşlem sonrası normal yaşantıda, spor aktiviteleri ve çalışma hayatında kısıtlama gerektirmez. İşlem sonrası kanama riski son derece azdır. Kozmetik sonuçlar iyidir. Gebelerde kullanılabilir.

Siğil Tedavisi, molloskum kontagiozum tedavisi, güneş lekesi tedavisi, keloid tedavisi, seboreik ve aktinik keratoz tedavisi, aktinik Keilit tedavisi, dermatofibrom tedavisi ve bazal hücreli deri kanseri tedavilerinde kriyoterapi en etkili çözümlerden biridir.

DOKTORLARIMIZ

Dr. Tuğba Türe

Dr. Hüseyin Tırman

Şimdi Sıra Sizde. Taleplerinizi bize iletin. Sizin İçin Neler Yapabileceğimizi Hayal Bile Edemezsiniz!

İletişim Bilgileri