Hedeflerinize ulaşmanın ilk şartı

sağlıklı bir vücuda sahip olmanız.

Kadın Hastalıkları

Tüp bebek, Kısırlık, Gebelik, Menapoz ve Osteoporoz, Adet düzensizliği, Kanser, Miyom …

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Menopoz ve osteoporoz, doğum kontrol metodları, riskli ve normal gebelikler, jinekolojik kanserler, tüp bebek tedavisi hizmetleri.

Enfeksiyonlar başta olmak üzere kadın hastalıkları, kasık ağrısı, vajinal akıntı, idrar kaçırma, adet düzensizliği, jinekolojik kanserlerin erken teşhisi için rutin jinekoloji muayeneleri eşliğinde ultrasonografi incelemeleri, PAP-smear testi ve kolposkopi en son teknoloji kullanarak uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Uluslararası standartlarda tıbbi tanı ve tedavi hizmetleri ile kadın hastalarımızın hem iş hemde özel yaşantılarında mutlu ve sağlıklı bir birey olmalarını hedefliyoruz.

  Tüp bebek

  Kadın kısırlığına sebep olan hormonal bozukluklar, yumurtalama sorunları, yumurta rezervinin azalması, tüplerde tıkanıklık, rahim zarının yeterli kalınlığa ulaşamaması gibi pek çok sorunda tüp bebek tedavisi ile gebe kalınabilir. Aynı şekilde erkeklerde kısırlığa sebep olan sperm kalitesi ve sayısının düşük olması, menide hiç sperm bulunamaması, hormonal sorunlar gibi birçok sorun da tüp bebek tedavisi sayesinde bebek sahibi olmaya günümüzde engel teşkil etmemektedir. Doğru teşhis ve tedaviler yardımıyla bebek sahibi olmak artık imkansız değil. 

  İletişim Formu

  Gebelik ve Doğum

  Gebelik ve doğum fizyolojisi normal vajinal doğuma göre tasarlanmış olmasına rağmen gebelik süresince yapılan tetkik ve tahliller farklı doğum yöntemlerinin tercih edilmesini zorunlu kılabilir. Unutulmamalıdır ki doğumda hedef anne ve bebeğin bu süreci problemsiz atlatması ve sağlıklı bir doğumun gerçekleşmesidir. Bu nedenle normal doğumun yanısıra Epidural Analgezi veya Sezaryen yardımıyla doğum gerçekleştirilebilir. Hangi yöntemin tercih edileceği ile ilgili detaylı bilgiyi uzman kadın doğum hekimi sizlere anlatacak ve tercihi birlikte yapacaksınız. Riskli gebeliklerde doğum sonrası çocukların uygun şartlarda gerekirse yoğun bakım ünitelerinde bakılması gerekebilmektedir. Bu nedenle doğum sonrası ihtiyaçlara göre (anne yanında veya yoğun bakımda izlem gibi) uygun hastane şartlarının bulunmasının da son derece önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

  İletişim Formu

  Kısırlık (infertilite)

  Çiftlerin düzenli ilişkiye girmelerine rağmen 1 yıl içinde (yaşları genç çiftlerde bu süre daha uzun olabilir) gebelik gerçekleşmemesi kısırlık olarak tanımlanır. İnfertilite, üreme sistemi ile ilgili bir sağlık sorunudur. Kısırlığın sebebi kadın yada erkek kaynaklı olsun her zaman bir çözüm yönteminin bulunabileceği unutulmamalıdır. Tüp bebek yöntemi en çok kullanılan yöntemlerdendir. Muayene, tetkik ve takip sonucunda doktorlarımızın önerebileceği farklı çözümler vardır.

  İletişim Formu

  Menapoz

  Kadının yumurtalıkların üreme açısından saf dışı olmaya başladığı döneme menopoz denilmektedir. 1 yıl süreyle adet görmeyen kadın menopoza girmiş kabul edilmektedir. Menopozdaki kadınların yaklaşık %70-80’inde östrojen yetmezliği semptom ve bulguları ortaya çıkmaktadır. Sıcak basması ve terleme kadında en çok görülen şikayetlerdir. Ayrıca kadınlarda iç daralması, huzursuzluk, iştah azalması, hafıza ve konsantrasyon kaybı, değişken ruh hali, libido kaybı ve kemik dokusunda değişiklikler görülebilir. Menopoz tedavisi size özel planlanır. Bu döneme girmeden önce ve girdikten sonra tüm bu sorunları kolayca atlatmanız sağlanır.

  İletişim Formu

  Osteoporoz

  Kemik Erimesi, kemiğin mikroskobik yapısının bozulması ve buna bağlı olarak kemiğin mineral yoğunluğunun azalması, kırılabilirliğinin artmasıdır. Osteoporoz tedavisinde amaç; kırıkların önlenmesi, kemik mineral yoğunluğunun korunması ve hatta artırılması, kırığa ve duruş bozukluğuna bağlı şikayetlerle mücadele ve günlük aktivitelerin maksimuma çıkarılarak yaşam kalitesinin artırılması olmalıdır. Bifosfonatlar, stronsiyum gibi elementler, selektif östrojen reseptör modülatörleri yani SERM`ler, kalsitonin, parathormon, bitkisel kaynaklı östrojen ihtiva eden ilaçlar yardımıyla tedavi yapılmaktadır.

  İletişim Formu

  Bartholin Kisti

  Bartholin bezleri vajina girişinin her iki yanında sağlı sollu yer alan salgı bezleridir. Üreme çağında olan kadınlarda Bartholin bezinin kanalında tıkanmaya neden olan en önemli etken bakterilerle oluşan enfeksiyonlardır. Bu kist oluştuğu bölgede oldukça şiddetli ağrılara neden olur. Bu ağrılar zor dayanılır ve ağrı kesicilere zayıf yanıt veren bir ağrıdır. Bartholin absesi geçirmiş kadınlarda bu abse ister doktor tarafından boşaltılmış isterse kendi kendine boşalmış olsun, belli bir süre sonunda kanalın tekrar tıkanmasına bağlı olarak yeniden oluşması muhtemeldir. Doktorunuz tarafından absenin açılarak boşaltılması ile ağrılarınız dakikalar içinde azalır ve günlük yaşamınıza ve eski konforunuza hızla dönersiniz.

  İletişim Formu

  Çikolata kisti (endometrioma)

  Kadınlarda her ay adet kanaması dışarıya doğru olurken bir kısmıda geriye doğru yönelerek tüplerden geçer ve yumurtalıkların üzerine ve karın boşluğuna dökülür. Dökülen kan vücut tarafından yok edilemez ise karın boşluğu içinde kistik yapılar oluşur. Bu tabloya endometriyozis denir. Endometriyozis üreme çağına özgü bir hastalık olarak kabul edilmekle birlikte her yaş kadında görülmesi mümkündür. Hiç bir şikayeti olmayan ve başka bir nedenle değerlendirilen hastada tesadüfen saptanabileceği gibi, sıklıkla gebe kalamama, kronik pelvik ağrı ve yumurtalık kisti tanısı nedeniyle başvuran hastalarda ortaya çıkmaktadır. Modern tıbbın olanaklarında faydalanarak laparoskopik ameliyat yöntemiyle tedavisi yapılır.

  İletişim Formu

  DOKTORLARIMIZ

  Op. Dr. A. Murat EMANETOĞLU

  Şimdi Sıra Sizde. Taleplerinizi bize iletin. Sizin İçin Neler Yapabileceğimizi Hayal Bile Edemezsiniz!

  İletişim Bilgileri